Με την σπουδαία νίκη του Απόλλωνα Ερέτριας μέσα στην Δροσιά να ξεχωρίζει, ξεκίνησε η 2η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ κατηγορίας, ενώ οι Αβαντίδες άνετα συνεχίζουν στην Α’ Εθνική των γυναικών έχοντας “3 στις 3” νίκες.

Στο Ενωσιακό, οι Αβαντίδες δεν συνάντησαν ιδιαίτερο εμπόδιο και συνέτριψαν τον ΟΦΗ με 5-1, παραμένοντας στην κορυφή του 2ου ομίλου της Α’ Εθνικής έχοντας το απόλυτο των νικών.

Η Ερέτρια βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο αλλά εντυπωσίασε στο δεύτερο 45λεπτο επικρατώντας με 3-1. Νίκη και για την Σκεπαστή επί της Αιδηψού ενώ μοιράστηκαν βαθμούς Όλυμπος και Ελλήσποντος.

Στην Β΄κατηγορία ξεχωρίζουν οι εκτός έδρας νίκες του για Αρτεμισιακό και Ιστιαία στον 1ο όμιλο και το σκορ της ημέρας στο “Αλεξάνδρου” με τα Αλάτσατα να επικρατούν 5-2 των Καθενών στον 2ο. Στον 3ο όμιλο, ο Νηλέας έκανε το “2 στα 2” ενώ η Σκύρος διπλασίασε τα σκορ “1-1” απέναντι στο Μαρμάρι

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου – Το πρόγραμμα της Κυριακής

Α΄ Εθνική γυναικών (3η αγωνιστική)

16-10-2021 13:00

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2 - 1

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ

16-10-2021 15:00

ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5 - 1

ΟΦΗ

16-10-2021 16:00

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

1 - 1

ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ

16-10-2021 16:00

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

2 - 0

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ

Α΄ Ευβοίας (2η αγωνιστική)

16-10-2021 16:15

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ

1 - 3

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ

16-10-2021 16:15

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ

1 - 1

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ

16-10-2021 16:15

ΣΚΕΠΑΣΤΗ

2 - 1

ΑΙΔΗΨΟΣ

17-10-2021 16:15

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ

v

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ

17-10-2021 16:15

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ

v

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ

17-10-2021 16:15

ΑΥΛΩΝΑΡΙ

v

ΚΑΛΟΧΩΡΙ / ΠΑΝΤΕΙΧΙ

17-10-2021 16:15

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

v

ΚΑΡΥΣΤΟΣ

Β΄ Ευβοίας – 1ος όμιλος (2η αγωνιστική)

16-10-2021 16:15

ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ

0 - 1

ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ

16-10-2021 16:15

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ

2 - 3

ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ

17-10-2021 16:15

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ

v

ΣΤΑΥΡΟΣ

17-10-2021 16:15

ΚΗΡΙΝΘΟΣ

v

ΚΑΣΤΕΛΛΑ

17-10-2021 16:15

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ

v

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

Β΄ Ευβοίας – 2ος όμιλος (2η αγωνιστική)

16-10-2021 16:15

ΛΗΛΑΝΤΙΟ

0 - 0

ΠΑΡΑΛΙΑ

16-10-2021 16:15

ΑΛΑΤΣΑΤΑ

5 - 2

ΚΑΘΕΝΟΙ

16-10-2021 16:15

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

1 - 3

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ

16-10-2021 16:15

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

0 - 3

ΛΟΥΚΙΣΙΑ

17-10-2021 16:15

ΑΥΛΙΔΑ

v

ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Β΄ Ευβοίας – 3ος όμιλος (2η αγωνιστική)

16-10-2021 13:00

ΜΑΡΜΑΡΙ

v

ΣΚΥΡΟΣ

16-10-2021 16:15

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

v

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

17-10-2021 16:15

ΔΥΣΤΟΣ

v

ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ

17-10-2021 16:15

ΖΑΡΑΚΕΣ

v

ΕΡΜΗΛΙΟΣ

17-10-2021 16:15

ΚΡΙΕΖΑ

v

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Facebook
Twitter

Προηγούμενο άρθροΖωντανά οι αγώνες του Σαββάτου

αθλητικα νεα

Γιώργος Καλίτσας

Επιλογές Συντακτών

αθλητικα νεα

Πέρασμα της Ερέτριας με ανατροπή στην Δροσιά – Όλα τα αποτελέσματα

αθλητικα νεα

Ζωντανά οι αγώνες του Σαββάτου

αθλητικα νεα

AO Kριεζών: Καρέ μεταγραφών

Συντάκτες

αθλητικα νεα

Αποστόλης Αποστολίδης

1257 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ0 ΣΧΟΛΙΑ
αθλητικα νεα

Γιώργος Καλίτσας

662 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ0 ΣΧΟΛΙΑ
αθλητικα νεα

Μανώλης Βέττας

2242 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ0 ΣΧΟΛΙΑ

Δημοφιλή Κατηγορίες

  • Ποδόσφαιρο4520
  • ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ3410
  • Α ΕΥΒΟΙΑΣ2262

© © 2018 | Κατασκευή & Προώθηση Ιστοσελίδων Web Design Studio