| Βέλγιο : 1η κατηγορία | Ημ/νια αγώνα: 17/10/2021 22:00 |

Στοιχηματικά Δεδομένα

• 2/4 τελευταία παιχνίδια τους έληξαν με νίκη της Έουπεν
  • Over 2.5 τέρματα έχουν σημειωθεί σε 4 από τις 5 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις τους
  • Το σημείο Over 2,5 γκολ επιβεβαιώθηκε στους 11 από τους 15 τελευταίους αγώνες ανάμεσα σε ΓΑΝΔΗ και ΕΟΥΠΕΝ ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ Over 2,5 γκολ σημειώθηκαν στους 6 από τους 8 τελευταίους αγώνες ανάμεσά τους με ΓΑΝΔΗ γηπεδούχο σε όλες τις διοργανώσεις

ΓΑΝΔΗ

Ξεκίνησε καλά στην Αμβέρσα, όμως έμεινε από το ημίωρο με παίκτη λιγότερο και δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, χάνοντας με 1-0 από τη φορμαρισμένη Αντβέρπ. Ένα σκληρό μαρκάρισμα του Τσακβετάτζ στον Μπατάιγ, έφερε την αποβολή στο 32’. Έκτοτε οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία και αύξησαν την πίεσή τους. Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν την αμυντική λειτουργία τους σταθερή, μέχρι το 79’, όταν και ο Φρεί έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Πρίσκε.Έδειξε καλά στοιχεία και πάλι το σύνολο του Βανχεζεμπρούκ, τουλάχιστον για όσο υπήρχε αριθμητική ισορροπία. Ικανοποιημένος δήλωσε ο Βέλγος τεχνικός από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, δεδομένου ότι είχαν να αντιμετωπίσουν μια αρκετά ποιοτική αντίπαλο. Γνωρίζει πως θα έχει πολύ δύσκολο έργο κόντρα στην άκρως φορμαρισμένη Έουπεν, ενώ παράλληλα ετοιμάζεται και για τον αγώνα της Πέμπτης, απέναντι στην Παρτιζάν στη Σερβία για το Conference League.Στοιχηματική ανάλυση: Με Under 2,5 τέρματα έχουν ολοκληρωθεί 4 από τις 5 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της, προγνωστικό που προσφέρεται σε απόδοση 2,10 στην Bwin. Μπρούνο και Χιούλσαγκερ παραμένουν εκτός με τραυματισμό, τιμωρημένος είναι ο Τσακβετάτζ.

ΕΟΥΠΕΝ

Επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο την καλή αγωνιστική της κατάσταση, αφού επικράτησε με 3-2 απέναντι στη Γκενκ, παρότι αγωνίστηκε για πάνω από μισή ώρα με παίκτη λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Θόρσβελντ, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα, ο Πρέβλιακ ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας, ο Αμάτ αντίκρισε απευθείας κόκκινη και αποβλήθηκε, ενώ ο Ούγκμπο λίγο μετά έκανε το 2-1 για την ομάδα του Φαν Ντερ Μπρομ. Εντούτοις οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν στα τελευταία λεπτά να πάρουν το τρίποντο, με τα τέρματα των Πρέβλιακ και Χερίς στο 86’ και το 94’ αντίστοιχα. Ξέφρενη πορεία και πρωτιά για το συγκρότημα του Στέφαν Κράμερ, που πραγματικά εντυπωσιάζει με τις επιδόσεις του. Ο Γερμανός τεχνικός αδυνατούσε να κρύψει την ικανοποίησή του για την ανατροπή στο φινάλε, παρότι θέλησε να κρατήσει χαμηλά τη… μπάλα. Είναι στην κορυφή, ισοβαθμώντας με την Αντβέρπ και θέλει να διατηρήσει τις υψηλές… πτήσεις. Ταξιδεύει στην ανατολική Φλάνδρα έχοντας υπόψη την ποιότητα της Γάνδης, όμως ποντάρει στο ότι η προσεχής της αντίπαλος θα έχει το μυαλό στο ευρωπαϊκό παιχνίδι της. Στοιχηματική ανάλυση: Τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της ολοκληρώθηκαν με εύρος 2-3 τερμάτων. Δες το σε απόδοση 2,05 στην Bet365. Αρκετοί οι απόντες για τους φιλοξενούμενους. Εκτός με τραυματιμό οι Ρότσα, Νγκοί, Σοβά, Μαγκνί, Νουρουντίν και Πουλέν, εκτίει την ποινή του ο Άματ.