Ολοκληρώθηκε η 1η δόση των αναμετρήσεων της 11ης στροφής στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία.

Στον 1ο όμιλο, ο Αχαιός στο ντεμπούτο του Νίκου Δημητρόπουλου στον πάγκο πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πανμοβριακού, ενώ ο Αστέρας Τσουκαλείκων λύγισε την Δόξα Νιφορείκων και συνεχίζει σε τροχιά πλέι-οφ. Άνετη νίκη πέτυχε η Δόξα Παραλίας κόντρα στον Ίκαρο Πετρωτού, με πρωταγωνιστή τον Φιλοποίμην Βέρρα.

Στον 2ο όμιλο, ο Ατρόμητος Πατρών με ανατροπή έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης Πάτρας 2005 και επανήλθε στις νίκες, ενώ η Αρόη νίκησε άνετα την Αναγέννηση.

Στον 3ο όμιλο, Δαβουρλής και Άνω Καστρίτσι σημείωσαν σημαντικές νίκες απέναντι σε Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Καλάβρυτα αντίστοιχα, ενώ μοιρασιά είχαμε στο Αίγιο, ανάμεσα σε Θύελλα και Αετό Πατρών.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ. 0-2 (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ. 1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας 1-5 (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005 2-1 (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών 3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα 2-0 (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών 1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου 1-0 (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β. (αναβολή)

Το πρόγραμμα της Κυριακής (5/12)

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.

Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος 0-3 α.α.

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου (Ρίου- Πράνταλος)

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή 25 (25-7)

3 Δόξα Παραλίας 22 (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 13 (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 28 (23-3)

2 Άρης Πατρών 23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών 19 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19 (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 18 (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)

7 Πάτρα 2005 15 (17-18)

8 ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3 Αετός Πατρών 18 (15-11)

4 Νίκη Προαστ. 14 (13-7)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

αθλητικα νεα