Το Μαντούδι επικράτησε του Αρτεμησιακού 4-0, για την ένατη αγωνιστική του βορείου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30′ με σουτ του Στεργίου και στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ο Μαναρίτσας διπλασίασε τα τέρματα τους. Στο 52′ ο Στεργίου με πλασέ σκόραρε ξανά, για το 0-3, ενώ στο 66′ ο Στεφανίδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Ακριώτης-Γεωργαράς.

ΓΚΟΛ: 30′ & 52′ Στεργίου, 48′ Μαναρίτσας, 66′ Στεφανίδης.

ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ (Χρήστος Ανέστης): Νάτσιος, Βαλμάς, Παπαδιώτης, Παπανδρέου, Ανέστης, Σαντής, Στραφιώτης (46′ Μηνάς λ.τ., 63′ Σουρίλας λ.τ.), Φατσής, Χατζηαθανασίου (52′ Βασιλικιώτης λ.τ.), Γκογκομήτρος, Γαβριήλ.

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Κώστας Ζυγογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Βούλγαρης (75′ Καντζούρας), Τσιβίκας (82′ Νικολάου), Τσικτσίρης, Δασκαλόπουλος, Τσούπρος (70′ Λιάκος), Μπόνος (70′ Γαβριήλ), Στεφανίδης, Μαναρίτσας (70′ Σταμούλος), Γοργομάτης, Στεργίου.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.