Ο Ταξιάρχης κέρδισε στην Αιδηψό την ΟΠΑ 4-0, για την ένατη αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ Τοπικής.

Άνοιξε το σκορ στο 32′ με γκολ του Α. Δαρζέντα και μερικά λεπτά αργότερα είχε χαμένο πέναλτι με τον Δ. Δαρζέντα. Τελικά οι φιλοξενούμενοι ουσιαστικά ‘καθάρισαν’ το ματς στο πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, διάστημα στο οποίο πέτυχαν ακόμη δύο γκολ. Δύο με τον Μούστο (50′ και 55′) και ένα με τον Κομνηνό, που διαμόρφωσε στο 64ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Τσάλλα-Αντωνίου Γ.

ΓΚΟΛ: 32′ Α. Δαρζέντας, 50′ & 55′ Μούστος, 64′ Κομνηνός.

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ (Θανάσης Αναγνώστου): Δ. Σουλιάδης, Γ. Αυγέρης, Θεοδοσίου, Σβεντζούρης, Αθανασίου (88′ Κ. Πανταζής), Δημητρίου (75′ Καπόλος), Μήτρου (88′ Γκοζίνα), Μ. Σουλιάδης, Ανδρίτσος (90′ Πετεβές), Φετάχου (90′ Βεργής), Μαυροζούμης.

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ (Κώστας Μισιρλής): Μαυρούτσικος, Τσαμούρογλου, Μουρκιώζης (89′ Σάμιος), Καπόλος, Μπαλαμούτης, Βογιατζής, Μούστος (82′ Χαρ. Γκαμίλης), Δ. Δαρζέντας, Κομνηνός, Α. Δαρζέντας, Χαλκιάς (85′ Ε. Κουτσογιωργάκης).