Ο Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Αγίου Ισιδώρου είναι το 101ο σωματείο της Δωδεκανήσου, που προστέθηκε στο αθλητικό μητρώο της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού. Ο Άγιος Ισίδωρος αρχικά είχε προστεθεί στο αθλητικό μητρώο της Γ.Γ.Α. αλλά στη συνέχεια αφαιρέθηκε. Τώρα, ετοίμασε όλα τα απαραίτητα έγγραφα και πήρε το «πράσινο φως», οπότε και βρίσκεται πλέον κανονικά στη σχετικά λίστα με τα σωματεία της Δωδεκανήσου.
1)Παγκωακός Αθλητικός Σύλλογος Ανταγόρας Κω (άρση βαρών)
2)Αθλητικός Όμιλος Γκολφ Αφάντου (γκολφ)
3)Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας (πετοσφαίριση)
4)Α.Ο. Καλλιπάτειρα (στίβος)
5)Α.Ο. Σταματίου (στίβος, καλαθοσφαίριση)
6)Σωματείο Πρακτικής Σκοποβολής Αστυνομικών Ρόδου (σκοποβολή) 
7)Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Αετός Κω (ζίου ζίτσου, καράτε)
8)Ιππικός Όμιλος Κω «Ο Ξενόμβροτος» (ιππασία, τοξοβολία)  
9)Πιγκουίνοι Κολυμβητική Ακαδημία Ρόδου (κολύμβηση) 
10)Αθλητικός Σύλλογος Ρόδου Έλαφος (ποδηλασία) 
11)Ένωση Καζώνης- Κάλυμνος 2000 (στίβος) 
12)Αθλητικός Σύλλογος Ιαλυσού Ρόδου ο «Φιλέρημος» (ζίου ζίτσου)
13)Αθλητική Ένωση Δικαίου (καλαθοσφαίριση)
14)Αθλητικός Όμιλος Φαληρακίου (ποδόσφαιρο)
15)Αθλητικός Σύλλογος Έσπερος Κω (καλαθοσφαίριση)
16)Αθλητικός Όμιλος Ανταίος (ποδηλασία)
17)Αθλητικός Σύλλογος Ασκληπιός Κω (Tae Kwon Do)
18)Γ.Σ. Ιπποκράτης ο Κώος (στίβος, ρυθμική γυμναστική)
19)Μαχητές της Κω (Kick Boxing)
20)Ποδηλατικός Όμιλος Ρόδου «Ροδήλιος» (ποδηλασία)
21)Αθλητικός Σύλλογος Κω «Ο Φοίβος» (καλαθοσφαίριση, τοξοβολία)
22)Αθλητικός Σύλλογος Tae Kwon Do Άτλας Καλύμνου (Tae Kwon Do) 
23)Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικού Πνεύματος Κω (μουάϊτάϊ) 
24)Υγρός Στίβος Ρόδου (κολύμβηση, υδατοσφαίριση) 
25)Γ.Σ. Ηπιόνη Κω (ρυθμική γυμναστική) 
26)Δ.Ε.Α.Σ. Δάφνη Ρόδου (στίβος)
27)Αθλητικός Όμιλος Ρόδου Αγήνορας (τζούντο)
28)Όμιλος Φίλων Κλασικού Αθλητισμού «οι Ροδιονίκες» (στίβος) 
29)Αθλητικό Σωματείο η Νίκη της Ρόδου (στίβος)
30)Ροδίων Άθλησις (κολύμβηση, πετοσφαίριση, καλαθοσφαίριση, ρυθμική γυμναστική, ενόργανη γυμναστική, ποδόσφαιρο)
31)Αθλητικός Σύλλογος Ιστιοπλόων Ανοικτής Θάλασσας Ρόδου (ιστιοπλοΐα)
32)Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης «Τελχινίς» (πετοσφαίριση) 
33)Αθλητικός Σκοπευτικός Όμιλος Κω (σκοποβολή)
34)Αθλητικός Σύλλογος Αυτοάμυνας Ρόδου Δωριέας (παγκράτιο, ζίου ζίτσου)
35)Πρωτέας Ναυταθλητικός Όμιλος Καλύμνου (κολύμβηση)
36)Ροδιακός Όμιλος Αντισφαίρισης (αντισφαίριση)
37)Αθλητικός Σύλλογος Σότοκαν- Kαράτε Ρόδου (καράτε)
38)Σκοπευτικός Όμιλος Πάτμου (σκοποβολή)
39)Αθλητικός Προοδευτικός Σύλλογος η Φλόγα (τζούντο) 
40)Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου (μπριτζ) 
41)Α.Σ. Δάμος Καλύμνου (σκοποβολή) 
42)Π.Α.Σ. Κω Σπάρτακος (Tae Kwon Do, Kick Boxing, ποδηλασία)
43)Σκοπευτικός Σύλλογος Ρόδου (σκοποβολή)
44)Αθλητικός Όμιλος Τζούντο Ρόδου «ο Ζυγός» (τζούντο) 
45)Γυμναστικός Αθλητικός Όμιλος Tae Kwon Do Κολοσσός (Tae Kwon Do) 
46)Αθλητικός Γυμναστικός Εκπαιδευτικός Σύλλογος Κάμειρος 2009 (στίβος) 
47)Πετοσφαιρικός Αθλητικός Όμιλος Κέντρου Ρόδου (πετοσφαίριση)
48)Αθλητικός Όμιλος Ρόδου ο Ορφεύς (ποδόσφαιρο)
49)Κάλυμνος Πρότυπη Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης (καλαθοσφαίριση) 
50)Α.Ο. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Κω (επιτραπέζια αντισφαίριση) 
51)Γυμναστικός Σύλλογος Νέων Λέρου (στίβος) 
52)Όμιλος Αντισφαίρισης Πεταλούδων (αντισφαίριση)
53)Αθλητικός Όμιλος Αντισφαίρισης Λέρου Ίωνες (αντισφαίριση)
54)Γυμναστικός Σύλλογος Δωδεκάνησος (μπάσκετ με αμαξίδιο)
55)Αθλητικός Προοδευτικός Σύλλογος Απόλλων Απολλώνων (ποδόσφαιρο)
56)Αθλητικός Όμιλος Ευαγόρας (ποδόσφαιρο)
57)Γυμναστικός Αθλητικός Σύλλογος Ρόδου «Η Υγεία» (στίβος) 
58)Ποδοσφαιρικός Αθλητικός Όμιλος Κω (ποδόσφαιρο) 
59)Αθλητικός Όμιλος Πήγασος (καλαθοσφαίριση)
60)Αθλητικός Σύλλογος Ασκληπιός Ρόδου (ζίου ζίτσου)
61)Σκοπευτικός Αθλητικός Όμιλος Λέρου (σκοποβολή)
62)Αθλητικός Σύλλογος Ρόδου Σότοκαν (καράτε) 
63)Ποδηλατικός Όμιλος Ρόδου Ιβίσκος (ποδηλασία) 
64)Δ.Α.Ν.Σ. Δωριεύς (ποδόσφαιρο) 
65)Αθλητικός Σύλλογος Τριαντών Ιαλυσού Ρόδου (Α.Σ.Τ.Ι.Ρ.) (ποδόσφαιρο, σοφτ μπολ) 
66)Αθλητικός Όμιλος Πυλίου Κω (ποδοσφαίρο)
67)Ποδηλατικός Όμιλος Κω (ποδηλασία)
68)Α.Π.Σ. Δαμάγητος Θεολόγου (ποδόσφαιρο)
69)Αθλητικός Όμιλος Αργοναύτες Καλύμνου (ποδόσφαιρο) 
70)Α.Σ. Άγιος Γεώργιος Μαλώνας (ποδόσφαιρο) 
71)Α.Π.Σ. Αστέρας Μασάρων (ποδόσφαιρο)
72)Αθλητικός Όμιλος Καλυμνιακός (ποδόσφαιρο)
73)Αθλητικός Όμιλος Καλαθοσφαίρισης Πανιώνιος Λέρου (καλαθοσφαίριση)
74)Α.Ε.Σ. Παραδεισίου ο Κλεάνθης (ποδόσφαιρο)
75)Αθλητικός Όμιλος Κολοσσός Ρόδου (καλαθοσφαίριση) 
76)Όμιλος Φιλάθλων Ιστρίου (ποδόσφαιρο)
77)Ναυτικός Όμιλος Κω (ιστιοπλοΐα, κολύμβηση)
78)Αθλητικός Σύλλογος Χάλκης (ποδόσφαιρο)
79)Ένωση Αττάλου και Καλύμνου (Ε.Α.ΚΑ.) (καλαθοσφαίριση)
80)Αθλητικός Σύλλογος βαρέων μαχητικών αθλημάτων Ρόδου (μουαιτάι)
81)Αθλητικό Σωματείο Ρόδου Κένταυρος (τοξοβολία) 
82)Αθλητικός Σύλλογος Σκακιστικός Όμιλος Ρόδου Ιππότης (ζατρίκιο σκάκι) 
83)Αθλητικός Σύλλογος Ηρακλής 2000 (καλαθοσφαίριση) 
84)Αθλητικός Σύλλογος Καλαθοσφαίρισης Αρχάγγελος (καλαθοσφαίριση) 
85)Γυμναστικός Αθλητικός Όμιλος Tae Kwon Do Ρόδου (Tae Kwon Do WTF)
86)Αθλητική Ακαδημία Ρόδου (καλαθοσφαίριση) 
87)Α.Σ. Απόλλων Καλύμνου (αντισφαίριση)
88)Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (πετοσφαίριση, ποδόσφαιρο)
89)Όμιλος Αντισφαίρισης Λέρου (αντισφαίριση)
90)Κέντρο Εκπαιδεύσεως Ιππασίας Ρόδου (ιππασία)
91)Ιππικός Όμιλος Ρόδου Ανοικτής Ιππασίας Κάδμος (ιππασία)
92)Αθλητικός Σύλλογος Πηγαδίων ο Ποσειδών (ποδόσφαιρο) 
93)Αθλητικός Σύλλογος Tae Kwon Do Λέρου I.T.F. (Tae Kwon Do I.T.F.)
94)Αντίμαχος Κω (ποδόσφαιρο)
95)Αθλητικός Σύλλογος Ξάνθος ο Πάτμιος (καλαθοσφαίριση, ποδόσφαιρο)
96)Ακαδημία Μαχητικών Τεχνών Ρόδου Τιτάνες (Tae Kwon Do WTF)
97)Αθλητικός Σύλλογος Κώων Ιπποκράτης (καλαθοσφαίριση)
98)Γυμναστικός Σύλλογος «Ο Διαγόρας» (καλαθοσφαίριση, πετοσφαίριση, ποδηλασία)
99)Κωακός Όμιλος Ποδηλασίας (ποδηλασία)
100)Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών Ρόδου (Κόμπατ Ζίου Ζίτσου)
101)Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Αγίου Ισιδώρου (ποδόσφαιρο)