Με μοναδικό σκόρερ του ματς τον Λεο στο 35 ο λεπτό, ο ΠΑΣ νίκησε 1-0 τον Καραισκάκη Άρτας, σε φιλικό που έγινε στο Ε.Σ.Ι. “οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ” .

Στο έκτο φιλικό και το πρώτο παιχνίδι στο Ε.Σ.Ι. “οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ” μετά από 7 σχεδόν μήνες για την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη επικράτησε με 1-0 του Καραισκάκη Άρτας.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, η ομάδα των Ιωαννίνων είχε την υπεροχή αλλά με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε καλά στην άμυνα παρότι χάθηκαν δυο τρεις καλές ευκαιρίες. Ο Λεο στο 35ο λεπτό ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ γράφοντας το 1-0.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτο ημιχρόνου, στο 44 ο Καραϊσκάκης είχε μια κλασική ευκαιρία με τον κίπερ Γιαννίκογλου να βγάζει.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν αρκετές αλλαγές και το ματς συνέχισε να είναι ισορροπημένο αλλά μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε και τους Γιαννιώτες να παίρνουν τη νίκη στη φιλική ανανμέτρηση.

ΠΑΣ Γιάννινα: Γιαννίκογλου, Γώγος, Ερραμούσπε, Πήλιο, Οικονομόπουλος, Λιάσος, Ντομίγκεθ, Ελευθεριάδης, Δούμτσης, Γροσδάνης, Λεο / Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Σάλιακας, Κάργας, Πιρσμαν, Σιόντης, Καρτάλης, Κριζμαν, Παμλίδης, Νάουμετς, Λώλης.

Καραισκάκης Άρτας: Μπουργάνης, Παπανίκου, Ταμπάς, Γιαννιώτης, Φαν Ίππερεν, Νταλακούρας, Ναζίμ, Κορέλας, Μαραθωνίτης, Γαλεάδης, Λουίς Φελίπε,/ Σοιλεμέζογλου, Παππάς, Φετεινίδης, Χατζηδίμπας, Steve, Δερμιτζάκης, Γυφτοκώστας, Τσούτσης, Δεινόπαππας, Μαργώνης, Καζέλης, Κόκκας.