Για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Superleague 2 η ομάδα της Παναχαικής πήρε την εντός έδρας νίκη σε βάρος της Ιεράπετρας. Οι δύο ομάδες έχοντας στα δύο πρώτα παιχνίδια τους μόνο ισόπαλα αποτελέσματα , οι μεν Πατρινοί κατέκτησαν την πρώτη νίκη , οι δε Κρητικοί υπέστησαν την πρώτη ήττα τους. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο η Παναχαική καλύτερη σε όλη την διάρκεια , πέτυχε δύο τέρματα στην επανάληψη και πήρε δίκαια την νίκη.

Το φιλμ του αγώνα :

26΄Καλή ευκαιρία για την Παναχαική όταν στο μακρινό σουτ του Γιούση πετάχτηκε ο Παπαδόπουλος και έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ.

35΄Ευκαιρία για την Παναχαική όταν το σουτ του Ανάκογλου πέρασε άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

43΄Ευκαιρία για την Ιεράπετρα όταν το σουτ του Κόστα από καλή θέση μπλοκάρει ο Σούλης.

57΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αραβίδη το οποίο υποδείχθηκε σε χάρι του Μασουέρο.

71΄Ευκαιρία για την Παναχαική όταν το σουτ του Μπάτροβιτς πέφτει και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

82΄ΓΚΟΛ 2-0. Μετά από πάσα του Κουσκουνά κάνει καταπληκτική ατομική ενέργεια ο Μπάτροβιτς και με σουτ σκοράρει.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος): Σούλης – Αποστολόπουλος ( 69΄Πάνος ) , Πλιάτσικας , Πατάπης , Σταμόπουλος ( 86΄Μπελεζάκης ) – Μουστακόπουλος , Ανάκογλου ( 69΄Αργυρόπουλος ) , Γιούσης , Μπάτροβιτς , Τσερούτι ( 54΄Αραβίδης ) – Κουσκουνάς ( 86΄Μασούρας ).

Στον πάγκο έμειναν: Κολοβούρης , Μαρκοπουλιώτης , Λαρέα , Σκεπετάρης.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος – Καψάλης ( 77΄Πριόνας ) , Σμίλτος , Καπίας , Μασουέρο , Αρναούτογλου – Λεμονής ( 90΄Καλλιμάνης ) , Βογιατζής , Φουάσης ( 67΄Τσακμάκης ) – Κούστα ( 77΄Γκίνη ) , Κόστα ( 67΄Γκούφας ).

Στον πάγκο έμειναν: Αθανασόπουλος , Μανουσάκης , Ζήσης , Μπαράτα.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κουσκουνάς , Μπάτροβιτς – Μασουέρο , Κόστα , Πριόνας.

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Μασουέρο ( 54΄) με δεύτερη κίτρινη.