Η Καστέλλα επικράτησε 1-0 του Λήλαντα Βασιλικού, σαν σήμερα 27/2, για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ακόμη μια σημαντική νίκη για τον ΑΠΟΚ, που συνέχισε την πολύ καλή του πορεία στο πρωτάθλημα, απέναντι στον ιδιαίτερα ανταγωνιστικό Λήλαντα. Το ματς ήταν αμφίρροπο και μοιρασμένο, με ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τους γηπεδούχους τελικά να παίρνουν το ‘τρίποντο’, χάρις στο γκολ του Μάριου Σέγκου στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο, απ’ το 79′, λόγω αποβολής του Ντούνα, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να αυξήσουν την πίεση τους στα τελευταία λεπτά και τελικά να φτάσουν στο γκολ της νίκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Δάλλας-Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 90′ Σέγκος.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Νίκος Κιαπέκος): Ζενέλι, Ταψής, Κεχαγιάς (70′ Καλυβίτης), Τσούτσης, Ράζος, Μπασινάς, Σπανός, Σέγκος, Λαφαζάνης, Μαντάς, Μήτρου.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αργύρης Μαστραγγελής): Τσάμαρης, Δ. Κικίδης, Ντούνας, Μακρής, Κουτσαυλής, Χαλιώτης, Μπράχο, Αλεξίου (65′ Χριστίδης), Μαστροκώστας, Τσάγκος (90’+ Βελής), Βάθης (81′ Κυτίνος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 1-1, Ελλήσποντος-Δροσιά 1-2, Καστέλλα-Λήλας Βασιλικού 1-0, Ζάρακες-Ταμυναϊκός 1-0, Αυλωνάρι-Μακρυκάπα 1-1, Παντριαδικός-Ιστιαία 2-1, Αυλίδα-Αρτάκη 0-1, Αιδηψός-ΑΕΚ Χαλκίδας 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 48, ΑΕΚ Χαλκίδας 46, Ιστιαία 45, Ταμυναϊκός 42, Απόλλων Ερέτριας 40, Καστέλλα 38, Παντριαδικός 37, Λήλας Βασιλικού 33, Αυλωνάρι 32, Μακρυκάπα 31, Δροσιά 28, Ολυμπιακός Χαλκίδας 26, Ελλήσποντος 25, Αυλίδα 25, Αιδηψός 20, Ζάρακες 10.