Ο Πανιώνιος συνέχισε ακάθεκτος, περνώντας με 1-0 από την έδρα του Αήττητου Σπάτων και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή του 6ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε για πρώτη φορά με Γροντή στο 13'. Δύο λεπτά μετά άνοιξε το σκορ. Ο Σταμάτης έδωσε στον Νίνο μέσα και δεξιά στην περιοχή, αυτός γύρισε παράλληλα στον Μακρίδη, ο οποίος από κοντα με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-1.

Στα επόμενα λεπτά ο Ιστορικός κρατούσε χωρίς προβλήματα το υπέρ του σκορ, ενώ έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ, όπως στο 35' με τον Σερέπα, στο 52' με τον Μπρέγκου, στο 71' με τον Σταμάτη και Νίνο στις καθυστερήσεις.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Παναγόπουλος, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Σπίντζος, Μεγαλοϊκονόμου, Ντουσάι (51' Ιωαννίδης), Δαχτυλίδης, Γκρόσιος (51' Γραβασιάδης), Πλαβούκος, Σερεπάς, Παπανικολάου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκορος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Μακρίδης (62' Μούντριχας), Πίσπας (72' Παπαδόπουλος), Σταμάτης, Γροντής (81' λ.τρ. Καμαρά), Νίνο.

ΠΗΓΗ: liganews.gr